Povolanie človeka
Človek má často nesprávne ašpirácie. Byť slávny, bohatý, úspešný, krásny.
Naproti tomu je jedna ašpirácia, ku ktorej sme povolaní všetci. Byť čistý. Možno to nevieme dosiahnuť v stopercentnej miere, ale vieme urobiť maximum pre to, aby sme boli čo najčistejší.
Vidíme už viacerí, že nežijeme nejaký bežný čas na tejto zemi. A verte, že len dostatočná čistota vás prevedie tým, čo je a bude.
Ospravedlňujem sa viacerým za úlomky nečistoty v zrniečkach svetla a básniach. V jednej básni používam pojem „chlapčensky čisté“. To je možno naše malé živanstvo, ktoré by sme si mohli tolerovať, lebo svet je ešte stále aj o smiechu a mal by byť aj o odpustení. Oči zákona sú prísne, oči Boha sú čisté.
V Európe máme aj iné viery ako kresťanstvo, už tu jednoducho sú, na východ od nás sú opäť iné viery, preto nech je našou spoločnou vierou tolerancia a prijímanie a čo nastane je v rukách Božích. Ale nielen v rukách Božích, ale aj v našich, preto by malo byť vyslyšané volanie veľkej väčšiny planéty po upokojení situácie a mieri – medziľudsky aj globálne.
Som po všetkých bádaniach, skúmaniach a spoznávaní presvedčený, že jedine čistota dáva životu človeka zmysel a pravé naplnenie, pravý pokoj, šťastie, vedomie a budúcnosť.


Celá debata | RSS tejto debaty